



IJssalon Vivoli in Florence
Veel ijssalons beroepen zich erop het beste ijs van Florence te maken. Een naam die vaak genoemd wordt is die van Bar Vivoli, in een klein straatje vlak bij de Santa Croce.
De mensen van Vivoli hebben dan ook een traditie hoog te houden. Al sinds 1930 maken ze hier ijs voor zowel de inwoners van Florence als de toeristen. Mensen staan vaak lang in de rij om een ijsje te bemachtigen; zeker op warme zomeravonden kan het hier nogal druk zijn. Maar de beloning is er dan ook naar: een van de lekkerste ijsjes van de stad!
Meer dan dertig smaken vind je in de vitrine van Vivoli. Erg lekker is het zabaione-ijs, maar ook de bijzondere smaken die samen met Antica Macelleria Falorni in Greve in Chianti zijn bedacht (meloen/ham-ijs, pecorino/honing-ijs en vijg/venkelworst-ijs) zijn een reden om terug te komen.
Zie ook: IJs zoals je dat nog nooit eerder proefde!
Vivoli
Via dell'Isola delle Stinche 7/r, Florence